דף הבית » המלצות הצוות » 90 אחוז משכנתא לזוגות צעירים

90 אחוז משכנתא לזוגות צעירים

90 אחוז משכנתא לזוגות צעירים

מהי משכנתא של 90 אחוז?

משכנתא של 90 אחוז היא סוג של הלוואה המאפשרת ללווה לממן עד 90 אחוז ממחיר הרכישה של הנכס. הלוואה מסוג זה משמשת לרוב זוגות צעירים שרק בתחילת דרכם ואין להם הון להפקיד מקדמה גדולה. 10 האחוזים הנותרים מכוסים בדרך כלל על ידי שילוב של חסכונות של הלווה, מתנה ממשפחה או צורת מימון אחרת.

היתרונות של משכנתא של 90 אחוז

היתרון העיקרי של משכנתא של 90 אחוז הוא בכך שהיא מאפשרת לזוגות צעירים לרכוש בית מבלי לחסוך מקדמה גדולה. עם משכנתא של 90 אחוז, הלווה צריך להגיע רק עם 10 אחוז ממחיר הרכישה, וזה הרבה יותר ניתן לניהול מ-20 האחוזים הנדרשים בדרך כלל עבור הלוואה קונבנציונלית. יתרון נוסף של משכנתא של 90 אחוז הוא שהוא יכול לעזור לזוגות צעירים לבנות הון עצמי בביתם מהר יותר. עם מקדמה גדולה יותר, ללווה יש יותר הון עצמי בבית מההתחלה, מה שיכול לעזור לו לבנות עושר לאורך זמן.

שיעורי ריבית נמוכים יותר

מכיוון שהלווה מעמיד מקדמה גדולה יותר, המלווים בדרך כלל מוכנים להציע ריביות נמוכות יותר על 90 אחוז משכנתאות. זה יכול לחסוך ללווה כסף לאורך חיי ההלוואה, שכן הריבית הנמוכה פירושה תשלומים חודשיים נמוכים יותר.

עלויות סגירה נמוכות יותר

עם משכנתא של 90 אחוז, הלווה בדרך כלל אחראי לתשלום חלק מעלות הסגירה. עם זאת, מכיוון שהלווה מעמיד מקדמה גדולה יותר, ייתכן שהמלווה יהיה מוכן לכסות חלק מעלויות הסגירה. זה יכול לעזור להפחית את העלות הכוללת של ההלוואה ולהקל על הלווה להרשות לעצמו.

קל יותר להעפיל

מכיוון שהלווה מעמיד מקדמה גדולה יותר, בדרך כלל קל לו יותר לזכות במשכנתא של 90 אחוז. סביר יותר שלמלווים לאשר הלוואה כאשר ללווה יש מקדמה גדולה יותר, מכיוון שזה מפחית את הסיכון של המלווה.

סיכונים של משכנתא של 90 אחוז

אחד הסיכונים של משכנתא של 90 אחוז הוא שללווה אולי אין מספיק הון עצמי בבית אם הוא צריך למכור אותו. מכיוון שהלווה הניח רק 10 אחוז ממחיר הרכישה, לא יהיה לו הון עצמי בבית כפי שהיה לו עם מקדמה גדולה יותר. סיכון נוסף הוא שהלווה לא יוכל לבצע את התשלומים החודשיים אם הם כלכליים. שינויים במצב. עם מקדמה גדולה יותר, ללווה יש יותר הון עצמי בבית, מה שיכול לעזור להם למחזר או למכור את הבית במידת הצורך.

זכאי למשכנתא של 90 אחוז

על מנת לזכות למשכנתא של 90 אחוז, על הלווה להיות בעל ניקוד אשראי טוב והכנסה קבועה. המלווה יבחן גם את יחס החוב להכנסה של הלווה כדי לוודא שהם יכולים להרשות לעצמם את ההלוואה. ללווה צריך גם לחסוך מספיק כסף עבור המקדמה ועלויות הסגירה. המלווה לרוב ידרוש מהלווה שייחסכו לפחות 10 אחוזים ממחיר הרכישה עבור המקדמה, וכן חסכון כספי עבור עלויות הסגירה.

סיכום

משכנתא של 90 אחוז יכולה להיות אופציה מצוינת עבור זוגות צעירים בתחילת דרכם ואין להם הון להפקיד מקדמה גדולה. סוג זה של הלוואה יכול לעזור ללווה לבנות הון עצמי בביתו מהר יותר ולחסוך כסף בריבית ועלויות סגירה. עם זאת, חשוב להבין את הסיכונים הכרוכים בהלוואה מסוג זה לפני קבלת החלטה. למידע נוסף על 90 אחוז משכנתאות, בקר בדף ויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן